​Yorgan Yıkama

Yorgan Yıkama
Pek çok insan için temizlikte kolaylık sağlayan yorgan yıkama hizmeti günümüzde profesyonel firmalar tarafından verilmektedir.
Her türlü yorganın temizliği konusunda kaliteli ve güvenilir yorgan yıkama hizmeti sunan firma müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek adına sürekli gelişim içerisindedir. Sektörün en iyisi olmak adına firma her zaman müşteri memnuniyeti odaklı faaliyet göstermektedir. Tüm yorgan tiplerinin işinde uzman personeller ve tam donanımlı makineler tarafından temizlenmesi müşteriler açısından avantaj sağlamaktadır. Sunulan bu hizmet sayesinde yorganlar her zaman tertemiz kalmakta ve daha uzun süre boyunca kullanılabilir hale gelmektedir. Temizlik sonrası ilk günkü beyazlığına ve mis kokusuna kavuşan yorganlar deneyimli kişiler tarafından temizlenmektedir.
Yorgan Yıkama Hizmeti
Anti bakteriyel temizlik hizmetleri arasında yer alan yorgan yıkama hizmeti vücutla sık sık temas ettiğinden temizlik konusunda hassas davranmak gerekir. Bu parçaların nasıl ve nerede yıkandığı konusunda rahat edebilmek için temizlik amacıyla güvenilir firmalar tercih edilmelidir. Tüm hijyen kurallarına önem vererek ve kurumsal firmalar tarafından yıkanan yorganlar hem daha sağlıklı hem de daha temiz olacaktır. Yorganı makinede yıkamak içerisinde deterjan kalıntılarının kalmasına neden olacağından bu konuda profesyonel destek almak yararlı olacaktır. Yorganları temizlemeden uzun süre kullanmak içerisinde zararlı mikroorganizmaların oluşmasına yol açacaktır. Bu ve buna benzer sağlık sorunları yaşamamak için yorgan temizliği konusunda mutlaka uzman firma desteği alınmalıdır.
Yorgan Yıkama İşlemleri
Yorgan yıkama işlemleri bu iş için özel olarak üretilmiş olan makinelerde yapılmaktadır. İlk olarak yorganın iyice kirlerinden arınması için ön yıkama işlemi gerçekleştirilir. Bu aşamada makine yaklaşık elli litre su almakta ve yorganlar yaklaşık yarım saat kadar yıkanarak kaba kirlerinden arındırılmaktadır.
Ön yıkamanın ardından ana yıkama başlar ve makine yine elli litre su ile başlangıçta belirlenen su sıcaklığı seviyesinde yıkamaya devam eder. Deterjanı otomatik olarak alan makine yaklaşık bir saat kadar yıkama işlemini aralıksız şekilde sürdürmektedir.
Köpükleme işlemi bittikten sonra yorganlar durulama evresine geçer ve burada yorganda hiç köpük kalmayacak şekilde sağlıklı bir durulama yapılır. Durulama genellikle otuz beş dakika kadar sürmektedir.
Yorgan yıkamanın son aşaması sıkma işlemidir. Evlerdeki çamaşır makinelerinde olduğu gibi bunda da son evrede yorgan güzelce sıkılır ve böylece yorgandaki suyun tamamına yakını dışarı atılır. Geriye yorganın nemi kalır ve bu da yapılan kurutma işlemiyle birlikte ortadan kaldırılır. Böylece yorgan tertemiz ve ilk günkü haline gelmektedir. Yapılan profesyonel uygulama sayesinde yorganda inatçı lekeler varsa bunlar da çıkarılmaktadır.
Yorgan Temizleme Hizmeti
Özellikle yün yorganları evde yıkayıp temizlemek zor ve zahmetli bir iş olarak bilinir. Evdeki makinelerde yıkamak makineye zarar vereceğinden yorgan yıkama temizliği konusunda yardım almak yarar sağlayacaktır. Kış aylarında yoğun şekilde kullanılan yorganlarda bahar döneminde hijyenik bir temizliğe ihtiyaç duyulur. Yün yorganlar bakteri üretmeye meyilli olduğundan bunu önleyebilmek adına profesyonel temizlik yapılması gerekir. Yorganların sağlık açısından herhangi bir risk oluşturmaması için anti bakteriyel temizlik ürünleri kullanılarak temizlik yapılmalıdır. Temizliğin ardından kurutma aşamasında da mutlaka titiz davranılmalı ve nem kalmamasına özen gösterilmelidir. Böylece istenilen sonuçlar elde edilecektir.
Yorgan Yıkama Fiyatları
Yorgan yıkama fiyatları temizlik yapılacak olan yorganın özelliklerine göre değişecektir. Örneğin elyaf yorganla yün yorganın yıkama fiyatları birbirinden farklılık gösterecektir. Bunlarla ilgili detaylı ve kesin bilgiye ulaşabilmek için yorgan yıkama firması ile iletişime geçilmesi gerekir. Bunun için firmanın telefon numarası kullanılarak bilgi alınabilir ya da direkt olarak yüz yüze görüşme yapılabilir. Her müşteriye en uygun fiyatlar sunulmaktadır.   
Ankara Yorgan Yıkama Facebook SayfasıAnkara Yorgan Yıkama Twitter SayfasıAnkara Yorgan Yıkama Google Plus Sayfası
Designed By : Ahmet IŞIK